Licznik odwiedzin:        Szukaj  

Strefa Ucznia - Wolontariat

,,Pola nadziei" słodki kiermasz i kwesta dla Elbląskiego Hospicjum. Dziękujemy Wspaniałym Rodzicom, Nauczycielom za przepyszne wypieki oraz Przedszkolakom i Uczniom za zaangażowanie w akcję. Jesteście najlepsi. 


Dzisiejsze - sobotnie 06.04 spotkanie z członkami organizacji zajmujących się wolontariatem z powiatu węgorzewskiego - przedstawienie dobrych praktyk. Nasi wolontariusze Kasia, Julka B., Julka R., Marek, Jakub (VIII b), Łukasz VII A i Tamara i Filip z VII b zapoznali zaproszonych gości z naszymi działaniami i własnymi odczuciami odnośnie prowadzonych przedsięwzięć. Przesympatyczna atmosfera, a nasi wolontariusze rewelacyjni. Zapraszam do relacji Małgorzata Cieślik- Szkolne Koło Wolontariatu. 


Wiosennie, piątkowo kolejne spotkanie z podopiecznymi elbląskiego schroniska. Jak zwykle było przesympatycznie.

Szkolne Koło Wolontariatu 


W niedzielę 10.03 choć pogoda nie do końca była łaskawa, mimo zimna nasi wolontariusze Kasia i Marek z VIII B stawili się by pomagać przy organizacji IV Leśnego Półmaratonu Pamięci Anny Szewczyk - Konefał. Brawo Kasia i Marek.  


Szkolne Koło Wolontariatu w jednym kadrze. Dziękujemy za pracę Julii B. Julii R. Kasi, Kai, Jakubowi E. , Markowi z VIII B i wszystkim za włączenie się aktywnie w prowadzone akcje.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu. 


Niecodzienny gość, niecodzienne spotkanie z Kamilem dla którego zorganizowana została zbiórka pieniędzy na Rower Handbrike. Miło spotkać się po latach i powspominać szkolne lata.

Szkolne Koło Wolontariatu. 

https://www.facebook.com/rcwelblag/posts/2110681939015343


W SP nr 23 słodko od dzisiaj. Rozpoczęliśmy kiermaszem biórkę na Rower Handbike dla Kamila.
Szkolne Koło Wolontariatu 🙂
 
 
Przeczytajcie również o naszym kiermaszu klikajac na ponizszy link:


Piątkowe - 8. lutego spotkanie z naszymi schoniskowymi pieskami. Radości wiele i wielka satysfakcja już dwa nasze psiaki: Kerdo i Nokia znalazły domy.

Szkolne Koło Wolontariatu.

 

 

 

 

 

 

 


27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Ubiegłoroczny wynik pobity!!! Dziękuję przecudownym dzieciom, wspaniałym rodzicom, nauczycielom, gościom, darczyńcom - Wszystkim, którzy włączyli się w Finał w SP nr 23. Jesteście Wielcy, pomogliśmy małym dzieciom bez focha na zakup sprzętu specjalistycznego.

Koordynator Małgorzata Cieślik.

 


Dzisiejsze granie w 27.Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu specjalistycznego w SP nr 23. 


27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tuż , tuż prezentujemy nasze kosze obfitości - do wyboru i tradycyjnie za wrzut do puszki. W kopertach bony podarunkowe do znanych i lubianych restauracji, pizzerii, gabinetów kosmetycznych i karnety do Jump fitness na LICYTACJE. Na więcej i po więcej zapraszamy już w sobotę 12. stycznia w godz. 10.00 - 13.00 do SP nr 23 w Elblągu.

Szkolne Koło Wolontariatu.

 


Przepiękna porcelana i szkoło, ręczna praca. Podarowana przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu - pracownia plastyczna - Na licytacje w SP nr 23 godzina 10.00 - 13.00. Widzimy się.

Szkolne Koło Wolontariatu. 


Gadżety z logo WOŚP Elbląg na licytacje w SP nr 23 w Elblągu godzina 10.00 -13.00.

Szkolne Koło Wolontariatu. 


 27. Finał WOŚP coraz bliżej. Puszki i identyfikatory dla naszych wolontariuszy: Julki R., Kasi, Jakuba i p. Agnieszki przygotowane. Trwa wycinanie wośpowych serduszek. Czekamy na Was kochani 12. stycznia w SP nr 23 w Elblągu 10.00 - 13.00.

Szkolne Koło Wolontariatu.


Już w sobotę 12. stycznia od 10.00 -13.00 w SP nr 23 spotykamy się na 27.Finale WOŚP. A o to namiastka fantów, które będzie można wylicytować. Prześliczne, kolorowe i estetyczne pojemniki lego. Zapraszamy . Sie ma.

Szkolne Koło Wolontariatu.


Wolontariusze nie zapominają o swoich podopiecznych z elbląskiego schroniska. Piątkowe popołudnie 04. stycznia na spacerze. Nasze grono psiaków powiększyło się, dzisiaj wprowadziliśmy w sumie ich dziewięć.


Szkolne Koło Wolontariatu.


ZAPRASZAMY WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE NA 27 FINAŁ WOŚP. GRAMY W NASZEJ SZKOLE 12 STYCZNIA, W GODZINACH 10.00 - 13.00.


20. grudnia gościliśmy w naszej szkole przemiłego gościa z elbląskiego schroniska Kerdo wraz z opiekunem Panią Kasią. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób ten psiaczek trafił do schroniska i jak wygląda opieka nad zwierzętami w schronisku. Bardzo ucieszył nas fakt, że Kerdo rozpoznał naszych Wolontariuszy, którzy w każdy piątek wyprowadzają psiaki na spacer.
Przekazaliśmy wszystkie dary, które nam dostarczyliście. Dziękujemy.
A po zakończonych lekcjach: Kasia, Kaja, Julka B., Julka R., Marek i Jakub pomogli zapakować prezenty dla Dzieci i Młodzieży z Kasprzaka. I choć było ciężko daliśmy radę.

 

Szkolne Koło Wolontariatu


Dzisiejsze spotkanie 18. grudnia Wolontariuszy z podopiecznymi elbląskiego hospicjum. Odwiedziliśmy pacjentów w ich salach przekazując życzenia i kartki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Panowała przemiła atmosfera, nie brakowało uśmiechów, wzruszeń. Kolejne spotkanie, które dało nam wiele radości.

Szkolne Koło Wolontariatu  

 

 

 

 

 


10 grudnia 2018 r. Olsztyn i gala Barwy Wolontariatu w Muzeum Warmii i Mazur, przepiękne miejsce i wspaniała uroczystość. Nasi wolontariusze: Kasia, Kaja, Julka, Julka, Marek i Kuba godnie się tam zaprezentowali. Miło było być z tymi wspaniałymi ludźmi otwartymi na potrzeby innych i niosących bezinteresowną , ale jak ważną pomoc.

Szkolne Koło Wolontariatu 


Święta czas radości i dzielenia się z innymi. W piątek wolontariusze zawieźli podarunki dla podopiecznych elbląskiego schroniska. W sobotę dostarczyliśmy „Szlachetną paczkę " - tegoroczne hasło akcji ,,Lubię ludzi". Dziękujemy wszystkim za hojność, za dobroć, a Pani Dorotce i Oli za inicjatywę i zaangażowanie. Udało nam się spełnić marzenie Pani Halinki i sprawić, że święta będą radosne.


Szkolne Koło Wolontariatu


5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Dzisiejsza gala, przepiękne występy i udział naszych Wolontariuszy: Kasi, Julki B., Julki R., Kuby i Marka laureatów regionalnego konkursu Barwy Wolontariatu. Gratulacje Kochani.
W poniedziałek 10 grudnia nasi wolontariusze jadą do Olsztyna, gdzie rozstrzygnięty zostanie etap wojewódzki konkursu.


Kolejny piątek, kolejny spacer z Bodziem, Kerdo, Nokią i Dżonym i choć mróz trochę straszył miło spędziliśmy czas. Rozpoczynamy zbiórkę potrzebnych rzeczy dla podopiecznych schroniska: ręczniki papierowe, podkłady, karma, koce. Jeżeli możesz przynieś i zostaw na dyżurze, wolontariusze odbiorą i w piątek zawieziemy.


Wolontariusze.


Dziękujemy za czwartkowy ,,Słodki kiermasz " Paniom: Marzence, Sylwii, Dorocie, Ewie ze świetlicy za przepyszne wypieki; Panu Ireneuszowi za naturalne mydełka i wszystkim uczestnikom. Pozyskane środki pieniężne przekazane na świąteczną akcję charytatywną. Dziękujemy za czwartkowy ,,Słodki kiermasz " Paniom: Marzence, Sylwii, Dorocie, Ewie ze świetlicy za przepyszne wypieki; Panu Ireneuszowi za naturalne mydełka i wszystkim uczestnikom. Pozyskane środki pieniężne przekazane na świąteczną akcję charytatywną.
 

Szkolne Koło Wolontariatu.


20 listopada nasi wolontariusze od rana w akcji . W miejscach najczęściej uczęszczanych pozostawili miśki z charakterystyczymi dla akcji opatrunkami. Główny cel to zwrócenie uwagi na problem agresji skierowanej do dzieci i tragedii z tym związanych. Akcja zorganizowana została pod patronatem Miejskiego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

                                                                                                                  Szkolne Koło Wolontariatu.

http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk=19252


Wszystko już gotowe do akcji "Nie bij mnie - Kochaj mnie" organizowanej przez Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu. We wtorek ruszamy z naszymi miśkami.
 

                                                                                                                          Wolontariusze


Nowe wyzwanie, nowe przyjaźnie. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu: Kasia, Julia R. Julia B. i Marek zaangażowali się w pomoc zwierzętom z Elbląskiego Schroniska dla Zwierząt. Podejmując współpracę z pracownikami schroniska podjęli się wyprowadzania na spacer psy. Jest to okazja do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, a także podziwiania piękna natury oraz dyskutowania na temat jej potrzeb i dbałości o środowisko. Piątkowe popołudnie: Bodzio, Nokia, Dżony i Kerdo na spacerze w Bażantarni z Wolontariuszami.


Spotkanie wolontariuszy z klasy 8b: Julii R. Julii B., Kasi, Kai, Marka i Kuby z podopiecznymi elbląskiego hospicjum. Uczniowie zaprezentowali inscenizację wiersza ,,Na straganie" i piosenkę,,Witaminki". Uśmiechów, przemiłych rozmów i wspólnego śpiewania było bez liku. Wszyscy miło spędzaliśmy czas.

Szkolne Koło Wolontariatu.


Pomagamy - uczymy się pomagać. W dniu dzisiejszym uczniowie z klasy 5a i Zeróweczki z naszego przedszkola razem posadzili cebulki żonkili w naszym ,,Żonkilowym zakątku".  Żonkili i radości więcej . Teraz czekamy do wiosny, kiedy zawrotną na Pola Nadziei dla Elbląskiego Hospicjum.


Szkolne Koło Wolontariatu


Zakończyliśmy akcję ,,Pierwszy dzwonek" prowadzoną wspólnie z oddziałami przedszkolnymi. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się i wsparli tak wspaniałe przedsięwzięcie. Pozyskane artykuły szkolne przekazane zostały do organizatora Miejskiego Centrum Wolontariatu w Elblągu.
                                         

                                                                                                                        Szkolne Koło Wolontariatu

           > ZAMKNIJ OKNO <      

 

 

 

 

         


Klub szkół UNICEF


     

                  Polska Akcja Humanitarna ( PAH)

                                      Kampania Niosę Pomoc

          Kampania składa się z 5 akcji, w których z radoscia weźmiemy udział:

Dołączone pliki:


Strona główna     |     Organizacja szkoły     |     Dokumenty szkolne      |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2016 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.