Strefa Ucznia - Nasze sukcesy

 

Szczególne osiągnięcia naszych uczniów  I-VI 2020  :

  1. Laureat Wojewódzkiego konkursu z biologii – Alan Rynkiewicz
  2. Laureat Wojewódzkiego konkursu z historii – Alan Rynkiewicz
  3. Finalista Wojewódzkiego konkursu z matematyki – Alan Rynkiewicz
  4. Finalista XXII Konkursu „8 Wspaniałych” - Alan Rynkiewicz
  5. Nagrody w konkursie powiatowym „Wielki Polak, Wielki Papież i Misjonarz, Wielki Święty”
  6. Uczestnicy Młodzieżowej Rady Miasta – Alan Rynkiewicz, Jakub Markowski
  7. Dyplom za osiągnięcia w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska – Alan Rynkiewicz

 

 

 

22 lutego 2017 r. reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej Nr 23 pod opieką nauczyciela Andrzeja Pawłow wzięłaudział w międzyszkolnych zawodach lekkoatletycznych w ramach Międzyszkolnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

OSIĄGNIĘCIA:

  • bieg 2X30 m - 12 miejsce Nikodem Kaliszewski V "B" ; 14 miejsce Mateusz Kulesza VI "A"
  • pchnięcie kulą - 6 miejsce Maciej Jakubowski VI "B"
  • skok w dal - 2 miejsce i srebrny medal, Mateusz Kulesza VI "A"

 

GRATULUJEMY!

 *****************************************************************************************************************************

Od Aten do Tokio.... 5 miejsce

...15 lutego reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju ,, Od Aten do Tokio" organizowanego prze nauczycieli SP18 w Elblągu. Zawodnicy – Natalia ( kl. Vb) Kaja, Ola i Maciek (kl. VIb) odpowiadali na pytania dotyczące olimpizmu i wiedzy historycznej o dokonaniach sportowców-olimpijczyków. Zmagali się również z konkurencjami sportowymi. Po zaciętej walce zajęliśmy 5 miejsce. Gratulujemy zawodnikom!

 

*******************************************************************************************************************************

PRACA NASZEGO UCZNIA ZOSTAŁA ZAKWALIFIKOWANA 

DO KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO!

Konkurs "Dbam o swoje bezpieczeństwo"

www.portel.pl/spoleczenstwo/konkurs-dbam-o-swoje-bezpieczenstwo/97669


BRAWO 1 miejsce w konkursie fotograficznym!!!

W marcu przystąpiliśmy do dwóch konkursów, których organizatorem był poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jerzy Wilk. Konkursy zostały objęte patronatem:
- Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu- Marka Pruszaka.
- Ogólnopolskiego Kwartalnika " Wyklęci".
- Fundacji" Łączka".
Prace wysłaliśmy w dwóch kategoriach konkursowych:
a) fotograficznej "Biało- Czerwona w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym",
b) plastycznej "Żołnierze Wyklęci- Bóg, Honor i Ojczyzna".

 Wśród szkół podstawowych zajęliśmy I miejsce w konkursie fotograficznym. Wygrało zdjęcie BLANKI ŻYLIŃSKIEJ I JULII MITKOWSKIEJ z klasy 3a. Wyróżnienie otrzymał chłopiec z tej samej klasy- MICHAŁ WYBRANIEC. Komisja wyróżniła także zdjęcie Szkoły Podstawowej nr 23, którego autorką jest Pani Izabela Cabała- wychowawczyni klasy 3a. 
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 marca 2017r. w Klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu. Gratulujemy nagrodzonym!!!!


Nagrody za wolontariat - 2 miejsce, 3 miejsce i wyróżnienie

24 marca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 19 odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu literackiego promującego wolontariat. Nagrodzeni zostali uczniowie Pani Iwony Dąbrowskiej z klasy czwartej oraz piątej. Drugie miejsce zajął Filip Ciesielski z klasy 5b, trzecie miejsce przypadło Jakubowi Markowskiemu, a Wiktoria Wybraniec z 4b otrzymała wyróżnienie. 

Chłopcy poproszeni zostali także o udzielenie wywiadu, który ukazał się w gazecie internetowej elblag.gosc.pl. Gratulujemy!!!

 

Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym dla ucznia

pierwszej klasy - Daniela Januszkiewicza.

www.portel.pl/wiadomosci/one-dbaja-o-swoje-bezpieczenstwo/98240

 


 

 Udział w Elblaskich Dniach Recyklingu.

20 maja 2017 roku na Placu Jagiellończyka odbyła się X edycja Elbląskich Dni Recyklingu. Elblążanie chętnie oddawali makulaturę, nakrętki od butelek, puszki, szkło oraz elektrośmieci. Surowce wtórne  można było wymienić na rośliny lub drewka. My rowniez dolaczylismy do tej akcji:)Uczniowie klasy 6b zaprezentowali na scenie program  artystyczny pt. „HALO TU ZIEMIA”


 4 miejsce

Kolejny już raz w ramach Dnia Ziemi uczniowie kl. I-VI wzięli udział w konkursie „Ekologia i sport”, który odbył się 20.04.2017r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Elblągu. Troje uczniów kl. VI uczestniczyło w teście przyrodniczo-ekologicznym a pozostali uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w konkurencjach sportowych. W tym roku zajęliśmy IV miejsce, ale i tak liczyła się dobra zabawa.


Srebrny medal 

23 czerwca 2017 uczniowie naszej szkoły brali udział w XII Memoriale Janusza Kusocińskiego. Reprezentacja naszej szkoły dzielnie zmagała się z zawodnikami innych drużyn. Biegacze pokonywali dystans 350m lub 700m. Srebrne medale na swoich dystansach wywalczyli: Kornelia Dykrzewska z klasy IVb i Damian Kacprzak z klasy Va.

www.portel.pl/sport/zintegrowal-ich-bieg/98301