Laboratoria Przyszłości

logo MEiNGovTech Polska logo

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria

 

 

 

Laboratoria Przyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych w nowoczesny sprzęt, który umożliwia rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów z tzw. kierunków STEAM  (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Dzięki takiemu wyposażeniu szkoły dzieci  będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności manualnych i technicznych,  myślenia matematycznego,  stosowania TIK, pracy zespołowej, dobrej organizacji pracy.

 

 

 

Nasza szkoła otrzymała  wyposażenie zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Wzbogaciła się między innymi o sprzęt kuchenny, tablice, aparat, oświetlenie do realizacji nagrań, dyktafon, kamerę GO PRO, kreatywne klocki lego.

 

Zakupiony sprzęt wykorzystywany będzie do realizacji zagadnień programowych na różnych przedmiotach w naszej szkole. Uatrakcyjni  zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania.