Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Dodano dnia: 26.11.2017

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy III b biorą udział w całorocznym kinowym  projekcie . Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN.

W październiku obejrzeliśmy film "Nocturna" oraz dowiedzieliśmy się "Jak działa kino?"Zastanawialiśmy się, na czym polega magia kina dziś, a na czym opierała się sto lat temu. Rozmawialiśmy o filmie jako podróży i wchodzeniu w świat snu.

Listopadowy film to  "Svein i szczur" oraz temat "Jak powstaje film?"Poznaliśmy różnice między filmem aktorskim a film animowanym oraz etapy powstawania filmu , a także rolę aktora w filmie. Juz czekamy na grudzień:)