Uroczysta Akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Dodano dnia: 11.11.2017

Wczoraj, z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.   Każdy z nas, bez względu na to czy ma lat 7, czy 87, choć raz w życiu usłyszał zdanie: Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Ale co to tak naprawdę oznacza dla nas, Polaków? Dziś wolne kojarzy nam się z sobotą, niedzielą, z brakiem konieczności chodzenia do szkoły, pracy, a jeszcze nie tak dawno wolność to była możliwość mówienia w języku polskim, posiadania własnej ojczyzny, istnienia na mapie. Uczniowie obejrzeli krótki film przedstawiający najważniejsze wydarzenia, które przyczyniły się do tworzenia naszej Ojczyzny. Następnie uczniowie  klasy 4a  przypomnieli nam, co to znaczy być Polakiem, ukazali sylwetki wielkich patriotów.  Przedstawienie było przeplatane pieśniami ważnymi w naszej historii, w wykonaniu chóru szkolnego. Całość uświetnił taniec ze wstążkami uczennic z klasy 5a, do poloneza Ogińskiego „ Pożegnanie Ojczyzny”.

Uroczysta Akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę