Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej - Ojczyzno ma

Dodano dnia: 11.11.2017

„ Ojczyzno ma” pod takim tytułem 8 listopada  odbył się  Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej, którego gospodarzami była Szkoła Podstawowa nr 23. Rangę przedsięwzięcia objął honorowym patronatem Wojewoda Warmińsko- Mazurski Pan Artur Chojecki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marek Pruszak. W klimat konkursu wprowadziła uczestników oryginalna  prezentacja poloneza Ogińskiego w wykonaniu dziewczynek z klasy piątej. Następnie ponad 140 uczniów ze szkół powiatu elbląskiego prezentowało swoje talenty wokalne zarówno w kategorii solistów jak i zespołów. Wśród nich nie zabrakło również   przedstawicieli ze Szkoły Podstawowej nr 23, którzy pod kierunkiem pani Elizy Kaczmarczyk wykonali utwór ” Ej, dziewczyno, ej niebogo”.

Wokalnym zmaganiom przysłuchiwali się także honorowi goście, którzy zaszczycili swoją obecnością gościnne progi Szkoły Podstawowej nr 23. „ Bitwę na głosy” obserwował sam Wojewoda Warmińsko- Mazurski  Pan Artur Chojecki,  Biskup Diecezji Elbląskiej dr Jacek Jezierski, ksiądz Artur Radacki- proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych oraz radny Rady Miejskiej w Elblągu- Pan Paweł Kowszyński.

Najlepsi wykonawcy w różnych kategoriach wiekowych otrzymali dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez sponsorów  imprezy oraz ze środków projektu Erasmus +.

Nagrodzeni uczniowie w konkursie :
Kategoria  Soliści  Klas 1-3 szkół podstawowych :
I miejsce : Zuzanna Kolad SP21 Elbląg  ex aequo I miejsce: Franciszek Stojek SP25 Elbląg
II miejsce: Izabela Gromulska  SP16 Elbląg
Kategoria Zespoły Klas 1-3 szkół podstawowych:
1 miejsce: Duet- Laura Boguska i Antonina Pancewicz- Akademicka Szkoła Podstawowa w Elblągu
II miejsce : Zespół wokalny  SP25 Elbląg
III miejsce:Zespół Ananaski  SP16 Elbląg
Wyróżnienie :Duet Maja Kieruj i Oliwia Seroczyńska SP16 Elbląg
Kategoria soliści klas 4-7 szkół podstawowych:
I miejsce : Karol Baranowski  - SP1 Elbląg
II  miejsce : Aleksandra Miłosz - SP11 Elbląg
II miejsce: Michał Cichocki -SP3 Pasłęk
III miejsce: Magdalena Burcewicz-SP Tolkmicko
Kategoria zespoły klas 4-7 szkół podstawowych :
I miejsce: Zespół Crazy Band SP18 Elbląg
II miejsce: Zespół  Kamerton SP 19 Elbląg
III miejsce: Zespół Jedenastki SP11 Elbląg
Wyróżnienie : Duet Zofia Zelonka i Oliwia Gudałtis  - SP16 Elbląg
Kategoria soliści gimnazjum i szkół ponadpodstawowych:
I miejsce : Klaudia Kobylarz  - Gimnazjum w Nowakowie
II miejsce : Alicja  Witkowska  - Zespół Szkół w Gronowie Elblaskim
III miejsce: Justyna Gołębiewska - Gimnazjum w Tolkmicku
Kategoria zespoły gimnazjum i szkół ponadpodstawowych:
I miejsce: Zespół wokalny z Gimnazjum w Tolkmicku
II miejsce : Zespół wokalny  Gimnazjum nr 4 w Elblągu
III  miejsce: Duet: Weronika Szał  i King Rychter  - Gimnazjum nr 1 w Elblągu
Wyróżnienie: Patrycja Ciarcińska i Klaudia Wesoły  ZSZ Pasłęk .

W organizacji konkursu wzięła udział : Warmińsko- Mazurska Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Olsztynie oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku.   Koordynatorzy przedsięwzięcia  to: Pani Eliza Kaczmarczyk,  Pani Monika Chojecka  oraz Pan Tomasz Cybulski.

Wielkie  zainteresowanie konkursem niewątpliwie   wpisze się  w coroczny kalendarz imprez Szkoły Podstawowej nr 23. Składamy  gratulacje wszystkim uczestnikom, zwycięzcom oraz organizatorom.

Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej - Ojczyzno ma