Mieszko I i Wikingowie-  żywa lekcja historii

Dodano dnia: 15.06.2017

Dnia 09.06 2017 roku gościliśmy w naszej szkole Bractwo Rycerskie „Kerin”. Tematem żywej lekcji historii była kraina dawnych Słowian „Mieszka I i Wikingów”. Udział w niej wzięli uczniowie z klas 4-6 oraz maluchy z 1a. Prowadzący opowiedzieli o zwyczajach i wierzeniach Słowian. Dzieci zostały zaangażowane do przedstawienia scenki ślubu Mieszka i Dobrawy oraz chrztu Polski czyli wydarzeń, które zapoczątkowały naszą państwowość. Przybliżone zostały przyczyny przyjęcia chrztu z rąk Czechów. Rycerze ciekawie przedstawili podboje Mieszka I i jego drużyny, zaprezentowali uzbrojenie wojów oraz Wikingów.  Wszyscy przeżyli ciekawą wyprawę do czasów naszych przodków. Uczniom bardzo podobał się  humorystyczny sposób  przekazywania dawnych wydarzeń.

Mieszko I i Wikingowie- żywa lekcja historii