Jestem dzielny, wiem jak pomóc-projekt edukacyjny dla przedszkolaków

Dodano dnia: 02.02.2024

Projekt edukacyjny „ Jestem dzielny, wiem jak pomóc” w ramach programu „Bezpieczny Elbląg – współdziałanie i aktywizacja” wzbogaca umiejętności pierwszej pomocy i promuje zdrowy styl życia wśród dzieci przedszkolnych.

I. Zajęcia z Pierwszej Pomocy:

Dzieci nauczyły się nakładać opatrunek, zdobywając praktyczne umiejętności. Spotkania z służbami ratunkowymi zacieśniły ich relacje z bezpieczeństwem i wspólnotą.

II. Edukacja Prozdrowotna:

Warsztaty kulinarno-prozdrowotne wprowadziły dzieci w tajniki zdrowego odżywiania, a śniadania prozdrowotne kształtują nawyki żywieniowe i umiejętności społeczne.

Podsumowanie i efekty Projektu:

Projekt to nie tylko praktyczne umiejętności i wiedza o ratowaniu, ale także rozwinięcie świadomości zdrowego życia. Dzieci zyskały nie tylko umiejętności awaryjne, lecz również wartościowe narzędzia do przyszłościowego rozwoju.

 

Autor: Magda Rynkiewicz

Projekt edukacyjny dla przedszkolaków