Rodzinne spotkanie całej społeczności szkolnej z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka

Dodano dnia: 08.10.2023

W czwartkowe popołudnie obchodziliśmy w naszej szkole Święto Ziemniaka, na które zostali zaproszeni uczniowie i ich rodziny. Dla przybyłych gości nauczyciele  przygotowali mnóstwo atrakcji. Już przy wejściu, wszystkich uczestników spotkania, witał główny bohater tego wydarzenia Pan Ziemniak. Tam można było zakupić pyry bez nawozu z gospodarstwa Państwa Nalazków oraz losy na loterię. Kupon był przyjęty do losowania dopiero wtedy, gdy jego właściciel wziął udział w co najmniej pięciu kartoflanych konkurencjach zorganizowanych w różnych miejscach w szkole. W sali gimnastycznej dominowały zadania sportowe: rzut ziemniakiem do celu czy ziemniaczany slalom. Na korytarzach znajdowały się liczne stanowiska, przy których uczniowie ich rodzice lub opiekunowie mogli wykazać się talentem artystycznym. W kawiarence na pierwszym piętrze serwowane były pyszne ciasta, upieczone przez rodziców naszych uczniów (serdecznie dziękujemy🙂) a także pieczone ziemniaki i zupa ziemniaczana na boczku (dzieła kulinarne naszych Pań Kucharek). Pod koniec spotkania Pani Dyrektor Anna Sobolak podziękowała wszystkim gościom za przybycie i wylosowała zwycięskie  kupony. Wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie.  Serdecznie dziękujemy Pani Beacie Stankiewicz i Pani Elżbiecie Wichrowskiej za piękną fotobudkę, która była oblegana przez gości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez Panią  Dominikę Mierzwińską.

Autor: Magda Rynkiewicz

Dzień Pieczonego Ziemniaka