Akcja Narodowe Czytanie w naszej szkole

Dodano dnia: 27.09.2023

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP 9d 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała czytanie powieści "Nad Niemnem", w której polskość łączy się z treściami uniwersalnymi, które są refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem a jej treść nie straciła na swojej aktualności i pozostawia w czytelnikach niezapomniane wrażenia. 
Postanowiliśmy dołączyć do tej akcji🙂. W naszej szkole, 25 września zorganizowaliśmy Szkolne Narodowe Czytanie. Zdecydowaliśmy, że przedstawiciele przedszkola i wszystkich klas przeczytają wspólnie fragment powieści Elizy Orzeszkowej. To utwór, który nie pozwala zapomnieć nam o naszej trudnej historii. W przygotowanej przepięknej scenerii miło było posłuchać historii sprzed lat...

Autor: Magda Rynkiewicz

Narodowe czytanie