Realizja projektu Średniowiecze w naszej szkole

Dodano dnia: 28.04.2023

Dnia 27 kwietnia 2023 roku nasza szkoła realizowała projekt - Dzień Średniowiecza. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom historii naszych przodków z czasów początków Państwa Polskiego. Przez liczne działania dowiedzieli się, jak mieszkali ludzie żyjący w tamtych czasach,  co jedli, jak się ubierali, jak spędzali czas wolny. Dzieci budowały zamki, zwracając uwagę na elementy obronne, brały udział w turnieju rycerskim, walczyły ze smokami. Świetlica szkolna przygotowała gry planszowe, które znane były w wiekach średnich. Każdy mógł poćwiczyć kaligrafię i ozdabiać własne inicjały. Panie z kuchni przygotowały wspaniałe wypieki : chleb, podpłomyki, paluchy. Impreza zakończyła się pokazem mody średniowiecznej. Wszystkie klasy przygotowały wspaniałe stroje. Korytarzami przechadzali się same księżniczki i rycerze.

Autor: Magda Rynkiewicz

Dzień Średniowiecza