Projekt edukacyjny "CZYTAM Z KLASĄ -lekturki spod chmurki"

Dodano dnia: 21.04.2023

Klasa 3 a ze Szkoły Podstawowej nr 23 im. Marii Dąbrowskiej w Elblągu zrealizowała  II moduł ,,Podróże po Europie'' ogólnopolskiego  projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” realizowany na podstawie lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" Hugh Loftinga.
W ramach działań uczniowie:
- W lekturniku uzupełniali strony związane z przeczytaną lekturą wykorzystując różnorodne  materiały;
- W zespołach podzielonych na  "Europa" i "Świat" zaznaczali na mapie kraje jakie odwiedził i te, wokół których płynął Doktor Dolittle ze swoimi przyjaciółmi;
-Rysowali trasę morską jaką pokonali w swojej podróży.
-Zorganizowali  wystawę prac w  klasie - stworząc duży plakat - podróż z Doktorem Dolittle.
-Opracowali ciekawostki na temat krajów europejskich, wokół których Doktor Dolittle podróżował i kraju, z którego pochodzi; -Dowiedzieli się, co ciekawego można zobaczyć w tych krajach, jacy sławni/znani ludzie pochodzą z tych krajów;
-Poznali jakie niebezpieczeństwa mogą na  czekać podczas podróży, jak ich uniknąć i jak zachować się w sytuacjach kryzysowych.
Nasi uczniowie są świadomi jak ważna jest przyjaźń i zaufanie a jak waznym elementem życia jest prawdziwa miłość człowieka do zwierząt.

Autor: Magda Rynkiewicz

Projekt-Czytam z klasą