11.11 DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Dodano dnia: 10.11.2021

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste,

Umiłowanie historii, tradycji, języka,

Czy samego krajobrazu ojczystego”

Jan Paweł II

 

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Niech ten dzień nie będzie dla nas tylko kolejnym świętem, kolejną kartką w kalendarzu oznaczoną czerwonym kolorem, dniem wolnym od pracy. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajmy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce. Niech to święto sprawi, że w naszym codziennym zabieganym życiu staniemy na chwilę i wspomnimy naszych przodków walczących o wolność.

Społeczność naszej szkoły upamiętniła ten dzień uroczystą akademią. W nastrój dawnych, ciężkich czasów wprowadzili nas uczniowie klasy VII a, VII b, III a oraz grupa sześciolatków z przedszkola. Całości dopełnił chór szkolny śpiewając pieśni patriotyczne. Akademia była swoistą lekcją patriotyzmu i historii.

Serdeczne dziękujemy  organizatorom: 

p. Ewie, p. Angelice, p Elizie, p. Klaudii, p. Krzysztofowi oraz p. Monice

Autor: Natalia