Piekarczyk Chwat

Dodano dnia: 03.03.2021

Piekarczyk chwat”

Już 8 marca obchodzić będziemy 500 rocznicę legendarnej obrony Elbląga.

Inscenizacji historii o sprytnym chłopaku z łopatą podjęła się Szkoła Podstawowa nr 23.

W rolę Piekarczyka, co to Krzyżakom odciął wejście do miasta, wcielił się utalentowany uczeń Jasiu Preuss. W bohaterskiej walce z wrogiem uczestniczyli także aktorzy z klas młodszych i starszych. Zwycięstwo nad Krzyżakami uświetniła brawurowo wykonana piosenka pt.„Piekarczyk chwat”. Muzykę, do autorskich słów nauczyciela z SP nr 23 Pana Macieja Szatyńskiego, skomponowała dyrygentka szkolnego chóru „ Słoneczny Squod” – Pani Eliza Kaczmarczyk. Utwór został wykonany na żywo przy akompaniamencie altówki, na której zagrała nauczycielka z oddziału przedszkolnego Pani Klaudia Makowska. Widowiskową inscenizację słowno - muzyczną wyreżyserowała nauczycielka języka polskiego Pani Mirosława Bisaga.

Cały występ nagrała telewizja regionalna „ Truso. tv”.

Program zostanie wyemitowany 8 marca 2021r. Zapraszamy do oglądania!!!

Młodzi adepci sztuki aktorskiej z Sp nr 23

Zdjęcie przedstawia młodych adeptów sztuki aktorsko - wokalnej Sp nr 23 pod kierunkiem Pani Elizy Kaczmarczyk                                                          oraz Klaudii Makowskiej.

Piekarczyk Jasiu

Zdjęcie przedstawia Naszego Piekarczyka - Jasia Preuss dzielnie trzymającego waleczną łopatę.

Autor: Iwona Dąbrowska