Dzień Bezpiecznego Internetu...

Dodano dnia: 10.02.2021

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest 9 lutego ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec. Z tej okazji warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z internetu. Oto one :

DBAJ O SWOJĄ   PRYWATNOŚĆ - nikomu nie udostępniaj swoich haseł, skonfiguruj ustawienia prywatności.

SZANUJ SIEBIE  - dbaj o swój pozytywny wizerunek w sieci.

SZANUJ INNYCH - nie wyzywaj, nie obrażaj, nie hejtuj.

SZANUJ SWÓJ CZAS - zachowaj umiar w spędzaniu czasu w sieci.

POMYŚL ZANIM WRZUCISZ - to, co wrzucisz do sieci, zostaje tam na zawsze.

PRZESTRZEGAJ PRAWA - pamiętaj,że regulacje prawne obowiązują w internecie.

BĄDŹ KRYTYCZNY - nie wszystkie informację dostępne w Internecie są prawdziwe.

KORZYSTAJ Z MOŻLIWOŚCI, JAKIE DAJE INTERNET - zastanów się, jak możesz twórczo wykorzystać jego potencjał.

ZABEZPIECZ SWÓJ SPRZĘT (KOMPUTER, TELEFON, TABLET) - zainstaluj antywirus, pamiętaj o aktualizacjach, nie klikaj w nieznane linki i nie pobieraj podejrzanych załączników.

PAMIĘTAJ, ŻE Z KAŻDEJ SYTUACJI JEST WYJŚCIE - w sytuacji zagrożenia online poproś o pomoc zaufaną osobę dorosłą.

Możesz też zadzwonić pod bezpłatny numer 116 111 (telefon zaufania dla dzieci i młodzieży).