I Elbląski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dodano dnia: 22.01.2021

„I Elbląski  Konkurs Pieśni i Pastorałek”

Pomysłodawcą „I Elbląskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek” przeprowadzonego  w formie  on-line była Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu. To muzyczne przedsięwzięcie objął swoim honorowym patronatem Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski. Patronatem objął również Biskup Elbląski Jacek Jezierski. Zaproszenia do udziału w wokalnych zmaganiach, zostały wysłane do elbląskich przedszkoli oraz szkół podstawowych. Zgłosiło się sześćdziesięcioro chętnych wykonawców w różnych kategoriach wiekowych. Najliczniejszą, dwudziestodwuosobową  grupę stanowili uczniowie z klas 4-8. Siedemnastu uczestników z oddziałów młodszych oraz dwadzieścioro jeden przedszkolaków tworzyło  także silną konkurencję.

Opiekunowie oraz rodzice nadesłali nagrania video, które następnie zostały odtworzone w obecności komisji konkursowej.

Dnia 18 stycznia 2021 r. jury w składzie :   Urszula Leśniewska (absolwentka Akademii Muzycznej wydziału instrumentalistyki w klasie skrzypiec, wokalistka, nauczyciel) – przewodnicząca jury, Łukasz Gesek (elbląski autor tekstów oraz  muzyki tanecznej gatunku disco polo i dance)- członek jury oraz Julia Kaczmarczyk (studentka Akademii Muzycznej                                                                                                                                                na kierunku wokalistyki jazzowej i estradowej) - członek jury, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

Kategoria: soliści dzieci przedszkolne

Drugie miejsce: Alicja Rostankowska – SP9

Pierwsze miejsce: Julia Mason- SP19

G R A N D PR I X zdobyła AGATA GASTOŁ  - Szkoła Podstawowa nr 9 w Elblągu

Organizatorzy konkursu SP nr23 w składzie: Eliza Kaczmarczyk , Monika Chojecka, Klaudia Makowska składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, rodzicom  opiekunom oraz sponsorom, dzięki którym każdy uczestnik „I Elbląskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek” został nagrodzony.  Szczególne podziękowanie Szkoła Podstawowa nr 23 przekazuje:

a)Księdzu Biskupowi Jackowi Jezierskiemu,

b)Firmie „ Kluczyk Elbląg” Joanna i Wojciech Derebeccy,

c) Nadleśnictwu Elbląg,

d) Urzędowi  Miasta Elbląg – Departamentowi Promocji, Kultury i Turystyki,

e) Hurtowni Papierniczej  - Panu Zbigniewowi Tupajowi,

f) Proboszczowi Parafii pw Wszystkich Świętych – Księdzu Arturowi Radackiemu,

g) Księdzu Piotrowi Makowskiemu – za logo, dyplomy i podziękowania,

h) Koordynatorowi Projektu Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 23 „Przyroda łagodzi obyczaje”.

Zachęcamy do obejrzenia filmowej relacji z  „I Elbląskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek”. Link do filmu:

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym konkursie i liczymy, że w następnym roku konkurs odbędzie się w szkole. Prosimy, aby 1 opiekun z danej placówki zgłosił się po odbiór nagród  w dniach od 25.01.2021 do 29.01.2021 w godzinach od 10-12  do Szkoły Podstawowej nr 23 w Elblągu, ul. Słoneczna 14.