Obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja w Szkole Podstawowej nr 23 oraz konkurs pieśni patriotycznej

Dodano dnia: 02.05.2017

Maj to miesiąc szczególny w historii naszego kraju. Jest to czas, w którym pochylamy się nad naszym narodowym symbolem, jakim jest flaga państwowa i pamiętamy o uchwaleniu pierwszej w Europie  konstytucji z dnia 3 maja 1791r. Od czasu odzyskania niepodległości przez Polskę  w 1918r. to jedno z najważniejszych świąt państwowych.
            Z tej okazji 28 kwietnia uczniowie z klas IV - VI zaprezentowali program artystyczny, w którym nie zabrakło piosenki, wiedzy a także rysu historycznego.

Apel rozpoczął konkurs pieśni patriotycznej. Uczniowie do podkładu przygotowanego przez nauczycielkę muzyki Panią Elizę Kaczmarczyk zaśpiewali wybrane wcześniej przez siebie piosenki. Wśród nich znalazła się: „Rota”, „Wojenko, wojenko..”, „Przybyli ułani”, ‘Płynie Wisła”, „Ojczyzno ma” oraz „Piechota”. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 6a wykonując wzruszającą pieśń „Ojczyzno ma”. Drugie miejsce uzyskała klasa 5b prezentując „Rotę”. Trzecie miejsce przypadło klasie 6b za rytmiczną „Piechotę”.

W drugiej części obchodów odbył się „Turniej Biało- Czerwonych”, gdzie uczniowie wykazywali się wiedzą na temat święta narodowego, jakim jest uchwalenie Konstytucji 3 maja oraz ustawowego święta o nazwie Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Występy i konkursy poprowadziły panie: Ewa Oklesińska, Eliza Kaczmarczyk oraz Iwona Dąbrowska.