Szlachetna Paczka ...

Dodano dnia: 18.11.2020

Szanowni Państwo!

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka.

Spośród wielu rodzin potrzebujących pomocy wybraliśmy starsze małżeństwo - panią Anię i jej męża pana Piotra, których sytuacja materialna, odkąd zostali zwolnieni z prac, bardzo się pogorszyła. Po odliczeniu kosztów mieszkania zostaje im bardzo mało pieniędzy na życie.

Pani Ani i panu Piotrowi najbardziej potrzebne jest jedzenie (herbata, kawa, cukier, konserwy mięsne, makaron, olej, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach) oraz środki czystości (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, szampon, płyn do płukania, szczoteczki do zębów). Oprócz tego potrzebowali nowej lodówki, którą już im dostarczyliśmy.

Zwracamy się do Państwa z prośbą, abyśmy wspólnie pomogli temu małżeństwu. Przy dyżurce znajduje się Słoneczne Pudełko, w którym będzie można zostawić dary. Zbieramy również papier ozdobny do opakowania prezentów.

Dodatkowo w pokoju nauczycielskim zostanie postawiona puszka, do której będziemy zbierać pieniądze. Za zebraną kwotę chcemy kupić kurtki zimowe, buty, kołdrę, koc, ręczniki, poduszki.

Liczy się każdy, nawet najmniejszy gest. Mamy nadzieję, że sytuacja pani Ani i pana Piotra się polepszy i spędzą najbliższe święta w radosnej atmosferze.

Razem zmieniamy świat na lepsze!

koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu

Aleksandra Knowska