Zakończenie roku szkolnego 2019/2020.

Dodano dnia: 26.06.2020

Szanowni Państwo Nauczyciele i Rodzice, Drodzy Uczniowie,

 

W dniu zakończenia roku szkolnego 2019/2020 witam serdecznie moją szkolną rodzinę: was drodzy Uczniowie, waszych Rodziców i Opiekunów oraz wszystkich Nauczycieli.

Pamiętacie początek roku szkolnego? Mieliśmy jak zawsze plany, marzenia i nadzieje, ale życie napisało nam niezwykły scenariusz. Gdyby wszystko szło zgodnie z planem, w piątek na dziedzińcu szkoły zabrzmiałby ostatni dzwonek, uczniowie wysłuchaliby przemówienia dyrektora,odebraliby świadectwa i dyplomy, i z radością powitaliby wakacje. Ale od kilku tygodni w polskich szkołach nic nie jest normalne. Zagrożenie koronawirusem sprawiło,  że rząd zdecydował o zamknięciu od 12 marca wszystkich placówek oświatowych, a od 25 marca oficjalnie rozpoczęliśmy edukację zdalną.

Stanęliśmy wszyscy: nauczyciele, uczniowie i rodzice przed nowym i bardzo trudnym zadaniem. Musieliśmy przejść przyspieszony kurs nauki zdalnej, mimo że nie  wszyscy   dobrze   się   czują   w   pracy   tylko z komputerem. Wszyscy przeżywaliśmy stan epidemii, baliśmy się o zdrowie i życie swoje oraz swoich bliskich, brakowało nam spotkań z rodziną, przyjaciółmi, kolegami, swobodnego poruszania się, koncertów, kina, jazdy rowerem czy zwykłych zakupów. Okazało się, że świat może zatrzymać się w biegu, a nasze życie całkowicie się zmienić.

Zanim jednak zabrzmi ostatni w tym roku dzwonek podziękujmy sobie wzajemnie         za kolejny rok wytężonej pracy, wspólne spotkania, przeżycia, chwile dobre i słabsze,  bo przecież życie szkolne składa się właśnie z takich.

Gratuluję szczególnie tym spośród was, którzy swoją pracowitością  i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych. Dziękuję także za wspaniałą atmosferę, wyjątkowy klimat, za działalność charytatywną, otwarcie na potrzeby drugiego człowieka.

Drodzy Absolwenci, trudno uwierzyć, że te lata minęły tak szybko. Pamiętamy doskonale pierwsze dni waszej nauki w szkole, blaski i cienie codziennych zmagań na zajęciach, wspólne imprezy, wyjazdy, zabawy. Razem przeżywaliśmy  chwile sukcesów, słabości, porażek. Ale cóż, coś się kończy, aby zaczęło się coś innego. Czekają was nowe wyzwania  i coraz bardziej dorosły świat. Uczcie się dokonywać mądrych wyborów, które pozwolą Wam spełnić wasze oczekiwania i marzenia.

Chciałabym z tego miejsca bardzo podziękować za wszystko Nauczycielom,   Wychowawcom, Rodzicom. Szanowni Państwo, dumna jestem, że mogę pracować z tak wspaniałymi ludżmi. Tylko dzięki Waszej pracy, zaangażowaniu, optymizmowi i niezłomności dotarliśmy szczęśliwie do końca roku szkolnego.  W tym trudnym czasie otoczyliśmy nasze dzieci troską, opieką i wsparciem. Tylko dzięki Wam mogły  w miarę bezpiecznie i bez większych problemów kontynuować naukę i zdobywać nowe umiejętności oraz wiedzę.

Żywię głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się już nie on-line, ale twarzą   w twarz, pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki oraz radości ze wspólnego przebywania w murach naszej szkoły. Do zobaczenia we wrześniu.

           UDANYCH WAKACJI     smileysmileysmiley                              

 

      Dyrekcja Szkoły

                                             Podstawowej nr 23 w Elblągu

 

Autor:

LIST PREZYDENTA