Przedszkolaki

Dodano dnia: 23.03.2020

Szanowni Rodzice!

W tym trudnym czasie epidemii, proszę zachowajmy spokój i dystans.

Bardzo troszczymy się o Wasze dzieci jak i o Was drodzy rodzice.

Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań na sytuacje problemowe.

Dzieci w przedszkolu „uczą się” Świata poprzez zabawę.

Przytoczę zapis z podstawy programowej:

„Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa(...)

Na e-mail sp23oddzialy.przedszkolne@wp.pl hasło: przedszkole23 będziemy zamieszczać propozycje materiałów, zabaw i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu.

Nasi nauczyciele zawsze chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania, poprzez kontakty zwyczajowo ustalone i przyjęte.

Pamiętajmy, że dziecko ma prawo być zmęczone, odmówić wykonania danego zadania.

Zapytajmy wtedy: A na co masz ochotę? Co chcesz teraz robić?

Pozwólmy wybierać.

Dziecko świetnie rozwija się, nawet wtedy, gdy z klocków buduje cały dzień.

Zachęcajmy do sprzątania, pielęgnujmy higienę, a szczególnie CZAS RODZICÓW Z DZIECKIEM nie tylko teraz – zawsze znajdźmy ten czas.

Bo może zdarzyć się tak, ze po Epidemii dziecko powie: Mamo ,tato jak był koronawirus, to było fajnie, bo bawiliście się ze mną.

Życzę wszystkim Zdrowia i Wytrwałości.

Autor: Karolina