Z wizytą na Łotwie

Dodano dnia: 04.11.2019

Z wizytą na Łotwie

W ramach współpracy międzynarodowej programu Erasmus +, uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami oraz partnerzy biorący udział w projekcie „Przyroda łagodzi obyczaje” z, Grecji, łoch Węgier, Rumunii przebywali w dniach 23.09.-27.09.2019 w Ventpils na Łotwie. czasie pięciodniowego pobytu mieliśmy okazję poznać bogatą kulturę, historię i przyrodę Łotwy. Zwiedzaliśmy Ventspils, zamek krzyżacki, odbyliśmy przejażdżkę statkiem po porcie w Ventspils. Duże wrażenie na uczestnikach spotkania wywarły zajęcia w Centrum Informatycznym gdzie przeprowadzono zajęcia komputerowe bazujące na popularnej grze Mine Craft. Zajęcia te wymagały od uczniów znajomości języka angielskiego, umiejętności pracy w grupie i współdziałania. Uczestnicy spotkania wzięli także udział w warsztatach plastycznych inspirowanych przyrodą, zwiedzali ośrodek hodowli danieli, uczestniczyli w zajęciach z dogoterapii. Zwiedzaliśmy także Kuldigę urocze miasteczko gdzie znajduje się najszerszy wodospad w Europie na rzece Venta. Bardzo się wszystkim podobała wycieczka do Liepai nadmorskiego miasta położonego nad Morzem Bałtyckim. Tu spotkaliśmy się także z zespołem folklorystycznym, który zapoznał nas z tradycją i obrzędami łotewskimi. czasie podróży zwiedziliśmy także Kowno na Litwie oraz Muzeum Bursztynu w Połandze. Uczniowie, którzy przybywali u łotewskich rodzin, mieli okazję nie tylko zaprzyjaźnić się, ale poznać tradycje i obyczaje tych rodzin. Uczestnicy spotkania wspólnie z uczniami Ventspils 2 pamatkola brali udział w zajęciach muzycznych, językowych i wycieczkach. izyta była dobrą okazją do wymiany doświadczeń, spotkania z władzami miasta, szkoły, nauczycielami, zawarcia nowych przyjaźni.

Autor: Natalia

WYJAZD NA ŁOTWE