Licznik odwiedzin:        Szukaj  

NARODOWE CZYTANIE

Dodano dnia: 08.09.2019
NARODOWE CZYTANIE

Szkoła SP 23 odpowiedziała na zaproszenie Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego i wzięła udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu, które odbyło się pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Lekturę stanowiła między innymi „Katarynka” Bolesława Prusa, którą zaprezentował sam prezydent Witold Wróblewski oraz dyrektorka Departamentu Edukacji pani Małgorzata Sowicka. Nasi uczniowie Zuzanna Danielak z klasy 5c oraz Filip Ciesielski z 8b przeczytali fragment noweli Henryka Sienkiewicza pt.” Sachem”. Wybór tekstów do tegorocznej lektury należał do Pary Prezydenckiej, która wskazała treści, „ których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem”. Dziękujemy naszym reprezentantom Zuzi i Filipowi za ciekawą interpretację przydzielonego fragmentu. Autor: Aneta

Narodowe czytanie 2019

Strona główna     |     Organizacja szkoły     |     Dokumenty szkolne      |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2016 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.