Witamy wiosnę z gośćmi z Wielkiej Brytanii

Dodano dnia: 27.03.2017

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez  i uroczystości naszej szkoły. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcenie uczniów do wagarów, by Pierwszy  Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza. Dzień ten był pełen atrakcji i rozpoczął się od przygotowania przez uczniów poszczególnych klas wiosennych kącików w swoich salach lekcyjnych ukazujących nam rozkwitającą przyrodę, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Kąciki zostały ocenione przez jury wyłonione z przebywających w naszej szkole gości z Wielkiej Brytanii  ze szkoły podstawowej  St Peter at Gowts i Monks Abbey w Lincoln. Wyróżnienie otrzymała klasa Ia, natomiast wśród klas starszych pierwsze miejsce otrzymały ex aequo klasy Va i Vb.  Kolejnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było współzawodnictwo klas. W poszczególnych salach czekali na uczniów nauczyciele z różnymi zadaniami. Zdobyte punkty pozwoliły wyłonić zwycięzców na poszczególnych poziomach.

Następnie społeczność uczniowska zebrała się w małej sali gimnastycznej, gdzie obejrzała piękne wiosenne przedstawienie  przygotowane przez klasę Ia oraz niezwykłe pokazy taneczne oraz taniec z szarfami w wykonaniu klasy IVa.

Na koniec nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów oraz obdarowanie zwycięzców nagrodami w postaci wiosennych kwiatów doniczkowych, które stały się ozdobą naszych klas.Nad przygotowaniem imprezy i przeprowadzeniem jej czuwał Samorząd Uczniowski, nauczyciele zaangażowani w projekt Erasmus plus  „Zielona Europa” oraz wychowawcy klas.