Przedszkolaki

Dodano dnia: 24.03.2019

Profilaktyczny program stomatologiczny "Akademia Aquafresh" realizowany był w naszym przedszkolu przez wszystkie grupy. Nadrzędnym celem tego programu jest wykształcenie w dzieciach nawyku dbania o higienę jamy ustnej, aby w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem jakim jest próchnica u dzieci w Polsce. Staraliśmy się zaangażować nie tylko dzieci, ale również rodziców, którzy mogli korzystać z materiałów umieszczonych na gazetce przedszkolnej lub na stronie internetowej w zakładce "materiały dla rodziców". Przedszkolaki pod kierunkiem pań w swoich grupach poznały mieszkańców Pastusiowej Krainy, którzy pomagają Zębusiowi w walce z Robaczkiem Próchniaczkim. Dzeci otrzymały kalendarz mycia zębów po wypełnieniu, którego zdobędą naklejkę jednego z Pastusiów. Realizacja programu Akademia Aquafresh to nie tylko teoria, ale także praktyka. Dzieci uczyły się jak prawidłowo czyścić zęby, dowiedziały się jak codzienna dieta wpływa na utrzymanie zębów w zdrowiu. Uczyły się określania stopnia zużycia szczoteczki, a także wyruszyliśmy w świat i dowiedzieliśmy się czym myje się zęby w innych krajach. Przeprowadzono szereg zajęć: zabaw ruchowych, zajęć plastycznych filmów edukacyjnych, zapoznających dzieci z higieną jamy ustnej. Dzieci otrzymywały kolejne sprawniści: Pastusiowi Przyjaciele, Pomocnicy Szczotkusia, Mistrzowie szczotkowania, Asystenci Dr. Ząbka, Żywieniowi eksperci oraz złoci medaliści. Na zakończenie programu dzieci wykonały szczoteczkę dla Pani Dyrektor i obiecały, że zawsze będą dbać o swoje zęby.

Autor: Karolina

Przedszkolaki- aquafresh