Wycieczka do Portu lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Dodano dnia: 06.03.2019

Dnia 1 marca 2019 r. uczniowie z klas ósmych mieli okazję zwiedzić port lotniczy. W programie wycieczki znalazł się między innymi terminal pasażerski, którym przechodzą pasażerowie odlatujący z portu, ale też miejsca, do których na co dzień pasażerowie nie mają dostępu takie jak bagażownia czy remiza Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Dodatkową atrakcją była prezentacja specjalistycznego sprzętu lotniskowego, który na co dzień zapewnia bezpieczeństwo operacji lotniczych – nowoczesne wozy bojowe strażaków, sprzęt przewożący osoby niepełnosprawne bezpośrednio do samolotu. Nasz przewodnik- pani Zuzanna Petras w sposób bardzo interesujący opowiedziała nam o zawodach i roli poszczególnych pracowników pracujących na lotnisku. Zwiedziliśmy wnętrze małego samolotu. Niektórzy usiedli za sterami w kokpicie i ciężko było ich stamtąd wyciągnąć Obserwowaliśmy start dużych samolotów pasażerskich. Wrażenia niesamowite.

Dowiedzieliśmy się jakich przedmiotów nie można przewozić. Następnie zaprowadzono nas do sali odlotów, gdzie podróżni czekają na swój lot i mogą zrobić zakupy lub napić się kawy. Na wielkich monitorach można sprawdzić dane dotyczące lotu. Zwiedzanie zakończyło się w olbrzymiej hali odpraw. Zadowoleni, ale lekko i zziębnięci udaliśmy się do największego w Trójmieście parku trampolin. Zajęcia rozpoczęły się od solidnej rozgrzewki. Pod okiem instruktorów uczniowie wykonywali akrobacje na trampolinach, które ich opiekunów przyprawiały o zawrót głowy. W ogromie atrakcji każdy znalazł coś dla siebie.

Wspólna zabawa wprawiła wszystkich w znakomity nastrój i wyzwoliła mnóstwo pozytywnej energii. Po intensywnym wysiłku w dobrych humorach wróciliśmy do Elbląga.

Wycieczka była udana!

Autor: Aneta