Licznik odwiedzin:        Szukaj  

Dodano dnia: 10.02.2019

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU  w tym roku przypadł na 5 lutego, jednak w naszej szkole działania  podejmowano  przez cały tydzień. W obchodach uczestniczyli uczniowie klas II-VIII, gdzie na zajęciach komputerowych oraz technice byli zapoznani z zasadami bezpiecznego internetu. W  klasach młodszych został przeprowadzony projekt edukacyjny z serii kreskówek "Owce w sieci", odwołujący się do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Natomiast  klasy starsze uczestniczyły w lekcji pt. "Gdzie jest Mimi?", mającej na celu podniesienie poziomu wiedzy  na temat cyberprzemocy, jej konsekwencji, roli świadków sytuacji związanych z cyberprzemocą. Na technice uczniowie kykonywali plakaty ilustrujące zasady "Bezpieczgo korzystania z Internetu".

"Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka".Autor: Aneta

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Strona główna     |     Organizacja szkoły     |     Dokumenty szkolne      |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2016 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.