Ciekawi ludzie, ciekawe zawody

Dodano dnia: 16.01.2019

W dniu 14.01 naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Straży Granicznej wraz z psem. Spotkanie odbyło się w ramach doradztwa zawodowego z udziałem klas siódmych i ósmych.

Funkcjonariusze zapoznali uczniów ze specyfiką swojego zawodu. Opowiedzieli o roli jaką odgrywa ta formacja w ochronie granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego oraz zapobieganiu i przeciwdziałaniu nielegalnej migracji.

Dowiedzieliśmy się, jak ważną funkcję pełni pies służbowy, jak wygląda szkolenie i tresura tych psów. Wśród specjalności czworonogów można wymienić: tropienie, funkcje patrolowo-obronne, wyszukiwanie materiałów wybuchowych i broni, wyszukiwanie narkotyków, papierosów i osób.

Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy z ogromną ciekawością i zainteresowaniem wysłuchali funkcjonariuszy zadając przy tym mnóstwo pytań.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i liczymy na dalszą współpracę.

Autor: Aneta

Ciekawi ludzie, ciekawe zawody.