Fabryka Mebli Wójcik - VIIIa poznaje lokalny rynek pracy

Dodano dnia: 18.12.2018

W dniu 14. grudnia w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie kl. VIIIA wraz opiekunami p. Dorotą Krubą oraz p. Agnieszką Cytacką zwiedzili jeden z największych w regionie zakładów produkcyjnych -Fabrykę Mebli Wójcik. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób powstają meble oraz obejrzeć specjalistyczne, nowoczesne maszyny, piły, strugarki, frezarki i obrabiarki. Zwiedziliśmy też nowoczesny magazyn i zobaczyliśmy pracę na różnych stanowiskach, jak i efekty tej pracy. Przedstawiciel firmy i doradca zawodowy pan Bogdan Pudlik przyjął nas bardzo gościnnie, udzielił wyczerpujących informacji oraz zachęcał młodzież do kształcenia w szkole zawodowej w zawodzie stolarz lub do kontynuowanie nauki w technikum o kierunku technologia drewna. W ramach akcji „Stolarz – zawód przyszłości”, uczniom szkół zawodowych zakład proponuje możliwość odbycia trzyletnich, płatnych praktyk. Oprócz tego po zdaniu egzaminu zawodowego uczniowie mają możliwość zatrudnienia w jednej z fabryk. W fabryce zatrudnionych jest około1600 osób.

Autor: Aneta

Fabryka Mebli Wójcik