II Elbląski Festiwal Pieśni Patriotycznej!

Dodano dnia: 06.11.2018

Zwycięstwo Jana Preussa z VI a na II Elbląskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej!

Dnia 6 listopada 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu , przy ul. Bema odbył się II Elbląski Festiwal Pieśni Patriotycznej.  Uczniowie elbląskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się w kategoriach solistów i zespołów wokalnych. Nasz uczeń Jan Preuss wykonał piosenkę pt. „ Dziś idę walczyć Mamo”. Towarzyszyła mu Wiktoria Rosenkiewicz z klasy VI a, z którą to Jasiek  zatańczył fragment tanga. Wykonanie bardzo podobało się jurorom zasiadającym w komisji. Spośród kilkunastu solistów w tej kategorii Janek zdobył II miejsce.

Gratulujemy uczniom z klasy pani Iwony Dąbrowskiej- Jaśkowi oraz Wiktorii ,która tak pięknie ucharakteryzowana towarzyszyła mu w tańcu i życzymy dalszych sukcesów wokalnych i tanecznych! Uczniów do festiwalu przygotowała p. Eliza Kaczmarczyk

II Festiwal Pieśni Patriotycznej