Z wizytą na Sycylii

Dodano dnia: 10.03.2017

W ramach współpracy międzynarodowej programu Erasmus +,  uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami  oraz  partnerzy biorący udział w projekcie  „Zielona Europa” z Litwy, Łotwy, Słowenii odwiedzili w dniach 27.02. - 4.03. 2017 Sycylię. Gościli  w  San Pietro Clarenza i Camporotondo miastach położonych w pobliżu Katanii. W czasie pięciodniowego pobytu mieliśmy okazję poznać bogatą kulturę, historię i przyrodę Sycylii. Zwiedzaliśmy Taorminę, starożytny amfiteatr, którego  początki sięgają czasów starożytnej Grecji. Duże wrażenie na nas zrobiły  przepiękne krajobrazy regionu Morza Śródziemnego, z typową dla tego obszaru roślinnością. Zwiedzaliśmy także park geologiczno - botaniczny a wąwóz  Gole dell’Alcantara zachwycił nas bazaltowym kanionem.

Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam wycieczka na Etnę. Tego dnia akurat wulkan wznowił swą działalność i wszyscy uczestnicy wyprawy mieli okazję zobaczyć i posłuchać Etny. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o powstaniu wulkanu, jego wybuchach, faunie i florze Regionalnego Parku Etna.  Wycieczka na Etnę była okazją do poznania obecnie najwyższego i największego w Europie stożka wulkanicznego i dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Wszyscy uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem gościnności i serdeczności  gospodarzy.  Uczniowie, którzy przybywali u włoskich   rodzin, mieli okazję nie tylko zaprzyjaźnić się, ale poznać tradycje i obyczaje  tych rodzin. Uczniowie  uczestniczyli wspólnie z uczniami ze szkoły włoskiej  w zajęciach muzycznych, językowych i wycieczkach.  Wizyta była dobrą  okazją do wymiany doświadczeń, spotkania z władzami szkoły i regionu, nauczycielami, zawarcia nowych przyjaźni.

Z wizyta na Sycylii