SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKA - nie musisz być bohaterem, by nieść pomoc innym

Dodano dnia: 31.10.2018

Za nami I tura  szkolenia przedszkolaków na małych ratowników medycznych. 30 października 2018r. na kurs stawiły się zaprzyjaźnione przedszkola nr 15 oraz 17.  Na sześciu stanowiskach adepci ratownictwa medycznego uczyli się, jak nieść pomoc innym.  Każdy z ich ćwiczył na fantomie prawidłową reanimację, bandażowanie dłoni czy ułożenie kolegi w tak zwanej „ pozycji bezpiecznej”.  Instruktażu udzielała Pani Alicja Białczyk. Dzięki niej mali ratownicy wiedzą, jak zrobić zimny okład w razie zasłabnięcia, pod jaki numer alarmowy zadzwonić po pomoc oraz jak profesjonalnie przykleić plaster na skaleczony paluszek.  Ostatni etap kursu stanowił niezwykle trudny tor przeszkód. Tutaj każdy ratownik wykazał  się  siłą i zwinnością.  Adepci wykonywali slalom  między pachołkami, jeździli na platformach i przeciskali się pod płotkami pod czujnym okiem naczelnej medyczki pani Alicji Białczyk. Wszyscy  zdali egzamin otrzymując dyplom 112, który potwierdzał zdobyte umiejętności oraz książeczki poglądowe dla młodych ratowników.  Gratulujemy !!!!

Autor: Aneta

Spartakiada 2018/2019