STYPENDIUM SZKOLNE 2018/2019

Dodano dnia: 06.09.2018

Stypendium szkolne ROK SZKOLNY 2018/2019

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego należy pobrać u pedagoga szkolnego, lub ze strony internetowej – www.eped.pl i złożyć najpóźniej do 15.09.2018 roku.
Pomoc przysługuje:
1. Uczniowi, którego rodzina nie przekroczyła w miesiącu sierpniu 2018 r. dochodu netto w wysokości 514 zł na osobę.
2. Uczniowi, którego rodzina nie przekroczy w miesiącu wrześniu 2018 r. dochodu netto w wysokości 528 zł na osobę.

Do wniosku należy dostarczyć niezbędną dokumentację:
1. Zaświadczenie o dochodach netto z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku (z jednego miesiąca) np. zaświadczenie od pracodawcy, kserokopia decyzji o rencie, emeryturze.
2. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej na zasadach określonych w przepisach o podatku dochodowym od osób fizycznych – zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o formie opodatkowania oraz zaświadczenie o dochodzie uzyskanym w roku 2018.
3. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej na zasadach określonych w przepisach o zryczałtowanym podatku dochodowym – zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o formie opodatkowania oraz oświadczenie o uzyskanym dochodzie netto.
4. W przypadku korzystania z opieki pomocy społecznej niezbędne jest potwierdzenie upoważnionego pracownika.
5. Zaświadczenie lub oświadczenie potwierdzające wysokość innych dochodów netto z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku.
6. Kserokopie prawomocnego wyroku sądu zasądzającego alimenty oraz oświadczenie o wysokości alimentów otrzymywanych do rąk własnych.
7. Osoby bezrobotne – zaświadczenie potwierdzające fakt figurowania bądź niefigurowania w rejestrach PUP (można dołączyć kserokopię decyzji) lub zaświadczenie o wysokości pobieranych świadczeń za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku.