Słoneczna szkola czyta dzieciom razem z żołnierzami z 22.Bazy Lotnictwa Taktycznego

Dodano dnia: 07.03.2017

2 marca 2017r.zawitali do naszej szkoły niezwykli goście – żołnierze z 22. Bazy Lonictwa Taktycznego w Malborku. W ramach akcji „Słoneczna szkoła czyta dzieciom” przeczytali naszym uczniom oraz zaproszonym przedszkolakom z placówek nr.13, 15, oraz „Przyjaciele Kubusia” bajkę „Ołowiany Żołnierz”, a następnie zaprezentowali sprzęt , którym posługują się podczas swojej służby. Dowiedzieliśmy się jak pracują doświadczeni wojskowi, ale mieliśmy również możliwość dotknięcia poszczególnych sprzętów, przymierzenia wojskowych furażerek, hełmów i specjalnych butów do poruszania się po polu minowym. Niezwykłą popularnością cieszył się samobieżny robot do przenoszenia groźnych materiałów wybuchowych oraz niezwykły kombinezon ochronny. Spotkanie było niezwykle ciekawe, pouczające i emocjonujące. Na długo pozostanie w naszej pamięci. Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć w naszej galerii.