XIII Memoriale Janusza Kusocińskiego

Dodano dnia: 24.05.2018

W dniu 23.05.2018 nasza Szkoła wzięła udział w XIII Memoriale Janusza Kusocińskiego, który odbył się w Lesie Komunalnym „ Bażantarnia”.  Celem zawodów oprócz uczczenia pamięci J. Kusocińskiego była popularyzacja sportu w środowisku osób niepełnosprawnych oraz biegów masowych wśród dzieci i młodzieży. Nauczycielki Wychowania Fizycznego wybrały 30 uczniów, którzy godnie reprezentowali SP 23. Wśród reprezentacji znaleźli się uczniowie z klas IV,V,VI,VII oraz klas integracyjnych. W biegu „ Po zdrowie” wzięło udział 8 uczniów z orzeczeniem. Wszyscy dostali pamiątkowe medale, a troje uczniów stanęło na podium. Brązowy medal w biegu dziewcząt zdobyła Kornelia Dykrzewska z kl V b, w biegu chłopców srebrny medal zdobył Jakub Szypowski z kl VI b oraz brązowy medal Damian Kacprzak z kl VI a. Uczniowie mieli do pokonania dystans ok 350 metrów. W pozostałych biegach uczniowie mieli do pokonania dystans 700 metrów. Na podium po zaciętej rywalizacji staneli chłopcy z klas VII. Mateusz Kulesza z VII a zdobył srebrny medal, natomiast Maciej Jakubowski z kl VII b brązowy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.