Żywa lekcja historii -rycerstwo średniowieczne

Dodano dnia: 20.04.2018

Dnia 20 kwietnia 2018 roku kolejny raz  gościliśmy w naszej szkole rycerzy Chorągwi Komturstwa Gniewskiego. Tym razem szkolni giermkowie uważnie śledzili losy średniowiecznego  rycerstwa. Obejrzeli pokaz walk rycerskich z użyciem broni średniowiecznej, dowiedzieli się, jak strzela się z kuszy i poczuli na sobie, ile waży zbroja rycerza spod Grunwaldu.

Prowadzący,  w humorystyczny i przystępny sposób dla dzieci, przybliżył wszystkim realia epoki. Niemałą atrakcją było również to, że wybrani przez rycerzy giermkowie  mogli spróbować swych sił w walce pod czujnym okiem mistrzów. Pozostali giermkowie  brali tylko miecze do rąk, a bardziej trwożliwi zadawalali się przymierzaniem  strojów z epoki. Na zakończenie każdy mógł podejść i z bliska zobaczyć dużą kolekcję broni i rekwizytów.

.