Dodano dnia: 12.04.2018

W ramach tych obchodów  zorganizowano apel  prezentujący  nasz udział w programach edukacyjnych Sokrates, Comenius- uczenie się przez całe życie, Erasmus+ w latach 2006- 2018, konferencję  TOC  tools in teaching English  prowadzoną  w języku angielskim  przez Dyrektora „TOCFE Polska” p. Macieja Winiarka.Obchody 10 -lecia uczestnictwa naszej szkoły w programach finansowanych przez Komisję Europejską.  W ramach tych obchodów  zorganizowano apel  prezentujący  nasz udział w programach edukacyjnych Sokrates, Comenius- uczenie się przez całe życie, Erasmus+ w latach 2006- 2018, konferencję  TOC  tools in teaching English  prowadzoną  w języku angielskim  przez Dyrektora „TOCFE Polska” p. Macieja Winiarka.

Apel powitalny  gości   realizujący  wspólnie z nasza szkołą  projekt  „ Zielona Europa”  w dniu 11.04.2018. W apelu uczestniczyli goście z Włoch, Litwy, Słowenii  i  Łotwy a także studenci  z Uniwersytetu w Toledo w Hiszpanii  odbywający praktykę w naszej szkole. Uczniowie klasy IIa zaprezentowali  przedstawienie ‘’Witaj  wiosno’’.  Zespół taneczny Erasmuski  wykonał  poloneza, tańce szarfami  oraz  para taneczna  zaprezentowała  trzy tańce towarzyskie.  Uczniowie klasy VIIa zaprezentowali krótkie scenki  pokazujące  dlaczego warto uczyć się języka angielskiego.  Podczas  apelu zaprezentowano także  historie udziału naszej szkoły w edukacyjnych  programach  unijnych  w języku polskim i angielskim.

KONFERENCJA  ‘’ NARZĘDZIA  TOC W NAUCZANIU JĘZYKA ANGIELSKEIGO’’

W dniu  12.04.2018  w ramach obchodów 10 -lecia udziału naszej szkoły w projektach unijnych  w naszej szkole odbyła się konferencja w języku angielskim  ‘’TOC tools in teaching  English’’. W konferencji  wzięli udział - p. Małgorzata Sowicka  -Kierownik Wydziału Edukacji  Urzędu  Miejskiego  w Elblągu,p. Jolanta Lisewska - vice przewodnicząca Rady Miejskiej , p. Alicja Guła , Agata Urbańska  -  nauczyciele metodycy ds. innowacji  pedagogicznych,  nauczyciele z Litwy, Łotwy, Włoch, Słowenii, Hiszpanii, szkól elbląskich i studenci  z II roku PWSZ kierunek angielski. Konferencję poprowadził  p. Maciej  Winiarek  -Dyrektor „TOCFE Polska”  .  Konferencja  była prowadzona  w języku angielskim . Zaprezentowano  innowacyjną metodę nauczania z zastosowaniem  narzędzi TOC, które stosowane  w codziennej praktyce nauczycielskiej sprawiają , że uczniowie lepiej przyswajają wiedzę. Wielką  zaletą tej metody jest to że  uczy ona  uczniów krytycznego myślenia. Po zakończeniu konferencji  uczestnicy spotkania wzięli udział w apelu  10 -lecie udziału naszej szkoły w programach unijnych.

13.04. 2018  - warsztaty  dla  uczestników międzynarodowego spotkania projektowego  ‘’Praktyczne zastosowanie narzędzi TOC’.  Zajęcia prowadziła p. Luiza Jankowska  wraz klasą IIa. W warsztatach wzięli także udział studenci  z Hiszpanii.