Akcja WIELKANOC 2018

Dodano dnia: 20.03.2018

Do Miejskiego Centrum Wolontariatu w Elblągu wpływają zebrane produkty z poszczególnych szkół, które włączyły się do akcji Wielkanoc 2018. Paczki świąteczne trafią do najbardziej potrzebujących Polaków na Łotwie.

Zbiórka dotyczy wszelkiego rodzaju produktów spożywczych z długim terminem przydatności oraz środków czystości (kosmetyki i chemia gospodarcza) dla najbardziej potrzebujących Polaków na Łotwie. Na nasz apel odpowiedziała bardzo duża liczba placówek elbląskiej oświaty, z którymi współpracujemy i oczywiście włączyli się do akcji.
     Finał zbiórki zapowiada się imponująco. W zbiórkę włączyły się następujące placówki: Przedszkole nr 5, Przedszkole nr 18, Przedszkole nr 34, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 11,Szkoła Podstawowa nr 15, Szkoła Podstawowa nr 23, Szkoły Podstawowej nr 25, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, Gimnazjum nr 6, I Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Gospodarczych, Zespół Szkół Techniczno- Informatycznych, Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka. Do akcji przyłączył się również: Bank Żywności.
     Z podarowanych produktów przygotujemy paczki. Zostaną one przekazane we wtorek (20 marca) żołnierzom, którzy w najbliższym czasie zorganizują transport paczek na Łotwę. Dary jeszcze przed Wielkanocą będą mogły trafić do potrzebujących Rodaków. Zapraszamy serdecznie. Jutro (wtorek, 20 marca) około godz. 12 żołnierze odwiedzą naszą siedzibę i odbiorą paczki.

Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu