XXIII Przegląd Przedstawień Kolędniczych, Misteriów Bożonarodzeniowych, Jasełek oraz Szopek Noworocznych

Dodano dnia: 13.01.2018

Dnia 10.01.2018r. uczniowie klasy VB z wzięli udział  w XXIII Przeglądzie Przedstawień Kolędniczych Misteriów Bożonarodzeniowych, Jasełek oraz Szopek Noworocznych. Organizatorem przeglądu był MDK w Elblągu.

W imprezie uczestniczyły zespoły teatralne z Elbląga min. SP nr 11, SP nr 1, SP nr 4 i schola z kościoła Miłosierdzia Bożego oraz zespoły teatralne ,,Świetliki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach oraz zespół teatralny ,,Drabina” ze Szkoły Podstawowej z Młynar.

Uczniowie zaprezentowali tradycyjne Jasełka oraz przedstawienia min. ,,A nadzieja znów wstąpiła w nas” i  ,, Dlaczego ludzie nie chcą uwierzyć w Boże Narodzenie”. Dzieci  śpiewały tradycyjne kolędy i pastorałki. Wszyscy uczestnicy chcieli  w ten sposób przypomnieć wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Dziękujemy organizatorowi i wszystkim wykonawcą, że po raz kolejny wprowadzili świąteczny nastrój.

Autor: Uczniowie kl. VB wraz z opiekunami